Persona të panjohur e kanë djegur një shkollë të vjetër e cila nuk ishte në funksion, në fshatin Mushtisht të Suharekës.

Rasti ka ndodhur dje dhe në Polici është raportuar nga drejtori i shkollës. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar.

Policia bënë të ditur se njësit relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, kurse zjarrfikësit kanë arrit të lokalizojnë zjarrin./21Media