SHKUP: NESËR PROTESTAT FILLOJNË NË MESDITË

SPASOVSKI: PO MERREN MASA PËR MBROJTJEN E DEPUTETËVE
 Nesër protestat kundër propozimit francez do të mbahen në mesditë, pikërisht në periudhën kur brenda shtëpisë ligjvënëse deputët do të shqyrtojnë propozimin francez, ndërsa fjalim do të ketë edhe kryetarja e KE-së, Ursula Von Der Lajen. Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski siguron se do të ndërmarrën të gjitha masat për t’i siguruar deputetët dhe shtëpinë ligjvënëse./21Media

Back to top button