Një shpërthim ka ndodhur sonte në stacionin qendror hekurudhor në Bruksel

Një shpërthim ka ndodhur sonte në stacionin qendror hekurudhor në Bruksel

Të gjithë të pranishmit në Stacionin Qendror të Brukselit janë evakuuar pas një shpërthimi, njofton policia belge.

Policia ka njoftuar se situata është nën kontroll dhe se kanë kapur një të dyshuar i cili kishte veshur një rrip eksploziv, raporton BBC.

Nuk dihet ende nëse ky është një sulm terrorist.

Stacioni Qendror i Brukselit është një nga tre terminalet kryesore në qytet./21Media