Pesë persona u lënduan në një shpërthim gazi në Memmingen të Gjermanisë, duke përfshirë edhe një seriozisht.

Shpërthimi ndodhi rreth orës 05:00 në një ndërtesë të Kryqit të Kuq Bavarez. Një person i lënduar u dërgua në një klinikë me një helikopter shpëtimi, transmeton rtv21.tv.

Raportohet se si shkak i shpërthimit ishte rrjedhja e gazit.

Zjarrfikësit, shërbimi i shpëtimit, organizata teknike e ndihmës dhe policia janë në vendin e ngjarjes./21Media