​Policia në Shqipëri jep detaje për arrestimin e një…

Lajm i përditësuar
Shërbimet e Drejtorisë së Shitësit të Tiranës, në disa detyra të planit të masave, të hartuar me qëllim garantimin e rendit dhe policisë publike, para, gjatë dhe pas përfundimit të tubimit, në përfundim të tubimit kanë konstatuar një shtetas që mban në dorë. mjet prerës dhe kryente lëvizje të pakontrolluara.
“Shërbimet e shtetit të kanë neutralizuar dhe shtetas shtetasin J. Ç., 25 vjeç, nga fshati Gurrëz e Vogël, Lushnjë, i cili nga verifikimet paraprake personi me probleme të shëndetit mendor. Sqarojmë se ata nuk kanë asnjë person tjetër të shërbimit nga shërbimet e sigurisë dhe se tubuesit janë krijuar pa probleme përsa i përket rendit dhe shërbimeve publike. Policia e Shtetit falënderon.
Përfundon protesta e opozitës në Shqipëri, paralajmërohen protesta të tjera
Një protestues është një forcë me forcë nga politika në fondin e paqartë. Arsyet nuk dihen por gjithçka ndodhi ndërsa turma në mbyllje të fjalimeve në protestën e opozitës në Tiranë, thyen kordonin e policisë për të ndezur qirinj për të rinjtë e vrarë nga politika e shtetit dhe Ardit Gjoklajn e vrarë në Sharrë.
Ish kryeministri dhe kryetari i PD-së, Sali Berisha u bën të njohurve të ndërkombëtarëve të mos mbështesin ata që duan Edi Ramës.
Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, nga protesta para kryeministrisë i bëri partisë së bashkohen me opozitën. Sipas tij, e ardhmja e fundit është mes tyre dhe jo të Edi Ramës.
Pas përfundimit të protestës, kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka shkuar në ambientet e selisë së Partisë së tij që ka dhënë edhe një prononcim për mediet.
Meta tha se Edi Rama është i detyruar që të plotësojë numërimin mbrapsht. Ai është një shpresëvrasë për popullin e Shqipërisë dhe kjo ndodh për shkak të kapjes së shtetit.
Incident në fondin e protestës në Tiranë
Një incident i vogël ka ndodhur në fondin e protestës së opozitës, pas mbarimit të fjalimit të ish-kryeministri Sali Berisha.
Një grup protestuesish çanë kordonin e policisë dhe qëlluan me bojë të kuqe e të zezë muret e ndërtesës së Kryeministrisë.
Një person është përgjegjës me forcë nga politika. Ndërkohë, protestuesit kanë ndezur edhe qirinj në shkallët e Kryeministrisë.

Berisha: Ramën do ta fusim në burg, aty e ka vend

“Sot, si në asnjë komb tjetër, shqiptarët, çdo kafshë, çdo studim, e shohin si dram dhe tragjedi kombëtare, dhe kjo vetëm për një arsye: Se Edi Rama i vjedh, i vjedh, i vjedh ata. Më 26 nëntor, Shqipërinë e goditur një tërmet të rëndë. Nën rrënoojat e pallateve në Thumanë dhe Durrës dhanë shpirt 51 qytetarë. Të gjithë në ndërtesa të pabanueshme nga tërmeti i tre muajve më parë. U lanë aty, fondet e caktuara u vodhën. Shpirtrat e tire produkteve sot. Para tre ditësh, Rama urdhëroi shërbimin e tire t’i shpallë të pafajshëm.Sot, dhjetëra-mijëra qytetarë që humbën banesat, përsëri në çadra, kurse ai jeton në një dhomë gjumi luksoze, ministrat e tij paguajnë 1 mijë dollarë një biftek, dhe paguajnë dadot për konet e tyre. Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zënë se kjo qeveri ka abuzuar me 8.2 miliardë euro për shtatë vite. Këto nuk janë të vetme, me aferat e Portit të Durrësit, Butrintit, janë miliarda e miliarda euro të tjera që po vidhen. Por e vërteta është se vjedhja më e madhe e shpresës dhe e besimit, i topiti, i bëri që të mbeten në hallin e tyre. Ndaj edhe ky miting madhështor i jashtëzakonshëm është sirenë e shpresës për çdo shqiptar. Të bashkoheni me ne, në mënyrë që Edi Ramës t’ia shkurtojmë ditët. T’i presim biletën. Për ku? Për aty ku e ka vend. Ndaj dhe ju përshëndes ju, slogani juaj: Edi Rama, o hajdut, boll vodhe, shko në burg, bëhet realitet. Ndaj edhe ky miting madhështor i jashtëzakonshëm është sirenë e shpresës për çdo shqiptar. Të bashkoheni me ne, në mënyrë që Edi Ramës t’ia shkurtojmë ditët. T’i presim biletën. Për ku? Për aty ku e ka vend. Ndaj dhe ju përshëndes ju, slogani juaj: Edi Rama, o hajdut, boll vodhe, shko në burg, bëhet realitet. Ndaj edhe ky miting madhështor i jashtëzakonshëm është sirenë e shpresës për çdo shqiptar. Të bashkoheni me ne, në mënyrë që Edi Ramës t’ia shkurtojmë ditët. T’i presim biletën. Për ku? Për aty ku e ka vend. Ndaj dhe ju përshëndes ju, slogani juaj: Edi Rama, o hajdut, boll vodhe, shko në burg, bëhet realitet. – u shpreh Berisha.
Berisha dhe Meta krahë-tjetrit në protestën kundër Qeverisë Rama
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreu i PL-së, Ilir Meta drejtojnë protestën e opozites para Kryeministrisë.
Dy lideret e partive më të mëdha të pozicionit në Shqipëri qëndrojnë krah-tjetrit në krye të atyre që janë për të protestuar kundër kryeministrit Rama.
Pak ditë më parë Berisha dhe Meta firmosen marreveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet lokale të vitit 2023.
Kjo është hera e dytë që opozita zhvillon një protestë kombëtare gjatë këtij viti kundër, pas asaj të mbajtur më 7 korrik.
Shqipëri, nis protesta kundër Qeverisë Rama
Në Shqipëri ka nisur protesta e opozitës dhe të pakënaqur, ndaj.
Mijëra protesta janë nisur nga selia e Partisë Demokratike drejt Kryeministrisë.
Kjo është protesta e dytë kombëtare e opozitës për këtë vit.
Ndërkohë në terren kanë zbritur rreth 1500 forca policore të cilat do të qëndrojnë në gatishmëri për mbarëvajtjen e tubimit.
Në podiumin e njerëzve priten të ngjiten qytetarë të ndryshëm, të fermerëve që janë të kategorive të ndryshme të studentëve.
Bëhet me dije se grumbullimi do të mbyllet me fjalimet e krerëve të dy partive më të mëdha të opozitave, Sali Berisha e Ilir Meta./VizionPlus

Back to top button