Shtatë të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

1 min read

 

Shtatë viktima dhe 2 mijë e 179 raste të reja me Covid-19 është regjistruar në 24 orët e  fundit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se janë shëruar 824 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 206 mijë e 384 që nga fillimi i epidemisë.

Janë 19 mijë e 131 pacientë aktivë me COVID-19 në Shqipëri./21Media