Shtëpi bari me 1000 bimë kanabis e dhjetëra kg marihuanë, kapet shqiptari në Francë

Një shqiptar është arrestuar mëngjesin e 2 nëntorit në Francë, pasi policia ka bastisur shtëpinë që ai kishte kthyer në fermë kanabisi.

Operacioni policor është finalizuar në një shtëpi të vogël në Rue du Hocquet.

Rreth orës 7:30 të mëngjesit, disa efektivë nga policia gjyqësore e Monsit janë futur në shtëpinë e tyre.

Një hetim i ka çuar në të vërtetë në banesë, ku është zbuluar një plantacion kanabisi, i instaluar në dhomat e gjumit në katin e parë dhe papafingo.

Shqiptari është arrestuar brenda shtëpisë, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim./Oranews

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button