Si e sheh fundin e Rusisë, Haki Abazi?

Sonte në ”Click”, ka qenë i ftuar ish- zëvendëskryeministri, Haki Abazi për të folur rreth situatës në Ukrainë, i cili luftën Rusi-Ukrainë e ka krahasuar me luftën Kosovë-Serbi.
Tutje Abazi e ka dhënë opinionin e tij në lidhje me fundin e Rusisë pas kësaj situate.
”Në një marëdhënie armiqësore me Evropën dhe BE-në, me një gjysmë fitore të pjese të rëndësishme të Ukrainës, por me një konflikt të përhershëm”, ka thënë Abazi./21Media

Back to top button