Si të qetësoni dhimbjen e kokës dhe marramendjet

Marramendja, ndjesia e të përzierave dhe dhimbja e kokës mund të shkaktohen dhe nga problemet me veshin e mesit dhe nëse jeni të sigurtë që këto simptoma lidhen me këtë problem të fundit, përpara se të merrni ndonjë medikament, provoni metodat e mëposhtme që do t’ju qetësojnë për pak minuta.

1. Peroksid hidrogjeni

Hidhni peroksidin në vesh dhe prisni rreth 10 minuta. Me ndihmën e një pambuku thithni peroksidin e hidrogjenit dhe do të shihni që nuk do të keni më marrje mendje.

2. Xhinxher

Kjo rrënjë njihet për vetinë e saj qetësuese, ndaj e konsumuar në çfarëdo lloj forme kur ju keni dhimbje koke, apo marrje mendsh ajo do t’jua pushojë brenda një kohe të shkurtër.

3. uthull molle dhe mjaltë

Përzieni dy lugë gjelle mjaltë me një luge uthull molle dhe konsumojeni ! Kjo përzierje mendohet se qetëson ndjesinë e të përzierave dhe lehtëson simptomat e kokës së rënduar nga dhimbjet.

4. Bajame.

Ngrënia e një grushti bajamesh çdo ditë do të rrisë perfomancën tuaj mendore e do të rrisë aktivitetin e trurit duke ju bërë më vigjilentë ! Nuk do të ndjeni marrje mendh apo dhimbje koke.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button