Si u takua Lionel Messi me gruan e tij Antonela Roccuzzo?

Lionel Messi dhe ekipi kombëtar i futbollit argjentinas së fundmi mundën Francën në një finale dramatike të Kupës së Botës . Antonela Roccuzzo e njihte Messin para se të konsiderohej si futbollisti më i mirë në botë.
Messi, 35 vjeç dhe gruaja e tij, 34 vjeç, u takuan kur të dy ishin fëmijë në qytetin e tyre të lindjes, Rosario në Argjentinë. Ata janë prindër të djemve Thiago, 10, Mateo, 7 dhe Ciro, 4. Në vitin 2017, ata u kthyen në Rosario për martesën e tyre, përcjell portali rtv21.tv
Duke u rritur, Messi ishte mik i mirë me kolegun e tij të futbollit Lucas Scaglia. Sipas CNN , një Messi i ri shpesh do të gjendej duke u varur në shtëpinë e Scaglia, duke shpresuar të shihte kushëriren e mikut të tij, Roccuzzo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)


Në moshën 12-vjeçare, Messi u largua nga Argjentina për t’iu bashkuar skuadrës së futbollit të Barcelonës . Messi dhe Roccuzzo nuk e panë njëri-tjetrin për vite me radhë, duke u rilidhur më vonë.
Në Universitetin Kombëtar të Rosarios, Roccuzzo fitoi një diplomë Bachelor në shkencat humane dhe sociale, më pas planifikoi të studionte stomatologji, raportoi Vanity Fair España . Megjithatë, pas gjashtë muajsh, ajo vendosi të linte studimet dhe të transferohej në Spanjë për të qenë më afër Messit.
Roccuzzo tani punon si modele dhe influencuese në mediat sociale.
Në një intervistë të vitit 2019 me Marca , Messi u pyet se çfarë admiron më shumë tek gruaja e tij. Ai u përgjigj: “Gjithçka”.
“Ajo ka shumë cilësi të mira: si ia kalon çdo ditë; personaliteti i saj; ajo është gjithmonë në humor të mirë; dhe ajo gjithmonë përballet me problemet në një mënyrë të admirueshme,” tha ai.
Ylli i futbollit shtoi se Roccuzzo është një “person shumë inteligjent që është i shkëlqyer në të gjitha aspektet e jetës”.
Me afro 26 milionë ndjekës, Rocuzzo ka një prani të madhe në Instagram , duke ndarë momente të ëmbla me bashkëshortin dhe familjen e saj./21Media

Back to top button