Slovyansk nën bombardime intensive, 6 të vrarë

Gjatë ditës së sotme ka pasur granatime intensive në Slovyansk të Ukrainës.
Zëdhënësja e Donetsk, Ova Ignatchenko, ka thënë për mediat ukrainase se të paktën gjashtë persona janë vrarë dhe 15 janë plagosur si rezultat i bombardimeve, transmeton rtv21.tv.
Kramatorsk – në jug të Slovianskut – është gjithashtu nën sulm.
Slovyansk dhe Kramatorsk janë dy nga qytetet më të mëdha në rajonin e Donetskut në duart e Ukrainës./21Media

Back to top button