Sonte premiera e shfaqjes “Vdekja dhe Virgjëresha” që flet për gratë e dhunuara

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Sonte në Preshevë do të jepet premiera e shfaqjes “Vdekja dhe Virgjëresha”. Regjisorja Afeida Boriqi sot në “Për ditë të mbarë” të RTV21 tregoi se tema e shfaqjes është shumë aktuale.

Boriqi theksoi se në këtë shfaqje flitet për dhunimin e një femre, shkruan rtv21.tv

Regjisorja tha se shfaqja “Vdekja dhe Virgjëresha” është shfaqje me shumë emocion, dramë, një shfaqje psikologjike që jep një mesazh shumë konkret.

Boriqi ndër të tjera u shpreh se përmes shfaqjes “Vdekja dhe Virgjëresha” tregohet çfarë ndjejnë gratë e dhunuara dhe çfarë force kanë për ta përballuar atë./21Media