Sonte, Uellsi përballet me Belgjikën!

1 min read

Uellsi do të përballet me Belgjikën në ndeshjen e parafundit në fazën e Ligës së Kombeve 2022-23 në stadiumin King Baudouin në Bruksel, sonte.

Skuadra e Roberto Martinez aktualisht është e dyta në Grupin 4 të Ligës A falë fitoreve kundër Polonisë në qershor, por janë tre pikë larg Holandës lidere, e cila njëkohësisht përballet me Polonië, ndërsa Uellsi i fundit nuk mund të lejojë të humbasë pikë në luftën e tyre për mbijetesë.

Gareth Bale dhe Co. morën pikën e tyre të vetme në grup si rezultat i një barazimi 1-1 kundër Belgjikës në ndeshjen e kundërt, por pësuan një sërë humbjesh kundër Holandës dhe një kundër Polonisë me të cilën luajnë më vonë këtë muaj.

Ndeshja nis sonte në orën 20:45./21Media