Sot mot i vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se të premten në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët.
Sipas institutit ka mundësi edhe për reshje shiu.
“Temperaturat do të shënojnë rënie kryesisht në vlerat e maksimaleve, ndërsa minimalet mbeten pothuaj konstante”, thuhet në njoftim.
Gjatë kësaj jave parashihet të fryjë erë nga jugu dhe juglindja me shpejtësi 1-9m/s./21Media

Back to top button