Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin.

Nesër pritet mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-9 m/s.