Sot temperaturat deri në 30 gradë Celsius

1 min read

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me pak vranësira.

Sipas parashikimeve, reshjet e shiut priten të vazhdojnë edhe gjatë natës (19.06.2021), por që dita e diele parashihet me intervale të gjata me diell dhe temperatura që parashihen të arrijnë deri në 30 gradë Celsius.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius.

Sipas institutit, do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s./21Media