Sot temperaturat shkojnë deri në 26 gradë Celsius

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë.

Era do fryjë fryjë nga drejtimi i jugperëndimit dhe juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, prej 15-41 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri në 9 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26 gradë Celsius./21Media

Back to top button