Starmer: Zelensky na ka frymëzuar të gjithëve

Udhëheqësi i opozitës në Mbretërinë e Bashkuar, Sir Keir Starmer i thotë Dhomës së Përfaqësuesve “të gjithë prej nesh janë prekur nga guximi, vendosmëria dhe udhëheqja” e Presidentit Zelensky.

Lideri laburist thotë se “ai na kujtoi se liria dhe demokracia jonë janë të paçmueshme”, transmeton rtv21.tv

“Ai ka treguar forcën e tij dhe ne duhet t’i tregojmë atij dhe popullit ukrainas mbështetjen tonë,” thotë Starmer, duke shtuar: “Slava Ukraini” (Lavdi Ukrainës)./21Media

Back to top button