Stoltenberg: Tensione në Kosovë, jo vetëm për targat

Stoltenberg: Palët të sillen me përgjegjësi dhe të shmangin dhunën
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se në Kosovë janë shtuar tensionet, posaçërisht në ndërlidhje me çështjen e targave. Ai iu bëri thirrje të gjitha palëve që sillen me përgjegjësi, të tregojnë përmbajtje dhe të shmangin dhunën. Duke folur pas një takimi me ministrat e mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s, Stolntenberg tha se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është rruga e vetme përpara./21Media

Back to top button