“Succesion” prinë me nominime në Emmy Awards

Edicioni i 74-të i Emmy Awards do të mbahet më 12 shtator të këtij viti.
Ceremonia pritet të nisë në orën 20:00.
Listë e gjatë filmash janë nominuar në kategori të ndryshme.
“Succession” është ndër më të nominuarit, me gjithsej 25 nominime.
“Ted Lasso” kryeson kategorinë e komedisë me 20 nominime.
“White Lotus” me 20 nominime.
“Hacks” dhe “Only Murders in the Building” nga 17 nominime secila./21Media

Back to top button