Dje rreth orës 14:30 në Prishtinë është raportuar për një rast, ku një burrë ka sulmuar fizikisht një vajzë të mitur, duke i marrë kështu para të gatshme.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, pas lëndimeve të lehta trupore të cilat i janë shkaktuar.

Ndërsa, me urdhër të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Rasti vazhdon të hetohet./21Media