Sveçla: Ishim të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

1 min read

Sveçla: Serbia pranoi reciprocitetin e plotë në lëvizjen e qytetarëve.- Mehmeti: Për asnjë moment të vetëm nuk kemi qenë të ngujuar,- Dugolli: Është lajm i mirë që nuk pati të lënduar në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, gjatë raportimin para Komisionin për Siguri dhe Mbrojtje, deklaruar për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë për të kundërshtuar reciprocitetin në targa./21Media