Sveçla: Kam dërguar në hetuesi disa kontrata të MPB-së! (Video)

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka dërguar në hetuesi disa kontrata të vitit 2020 në këtë ministri.
Kështu bëri të ditur gjatë raportimit në Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, ku u shqyrtua raporti i auditimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Sveçla tha se ka kërkuar hetim për kontratën kornizë lidhur me nevojat për ushqim dhe shtesat në Agjencinë e Menaxhimit të Emergjencave./21Media

Back to top button