Seanca e radhës e Kuvendit është caktuar për të enjten. Do të diskutohet për gjendjen në arsim si dhe çështja e pagesës së rrymës në veri.

Kështu ka bërë të ditur shefi i Grupit Parlamentar i PDK-së, Abelard Tahiri, pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit.

“Në këtë debat është jashtëzakonisht e rëndësishme pjesëmarrja e kryeministrit dhe e ministres së Arsimit, ka thënë ndër të tjera Tahiri në konferencë për media./21Media