Nuk ka të arrestuar

Nuk ka të arrestuar

Autoritetet konfirmuan se dy persona u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën pas disa të shtënave gjatë një koncerti në një klub në San Antonio të dielën në mbrëmje.

Policia tha që oficerët u thirrën menjëherë pas orës 20:00 në Ventura, një vend muzikor përgjatë Muzeut San Antonio.

Shefi i policisë në San Antonio, William McManus tha se një zjarr shpërtheu brenda klubit midis një grupi individësh dhe një person nxori një armë dhe filloi të qëllojë.

Një 21-vjeçar vdiq në vendin e ngjarjes. Gjashtë të tjerë u transportuan në spitalet lokale, ku një viktimë u raportua e vdekur menjëherë pas mbërritjes. Gjendja shëndetësore e pesë viktimave ende nuk dihet, transmeton rtv21.tv.

Asnjë nga viktimat nuk është identifikuar. Autoritetet thanë se nuk janë të sigurt nëse viktimat ishin në shënjestër.

Viktimat po merrnin pjesë në një koncert të quajtur “Living the DREAM” kur u qëlluan.

McManus tha se është i sigurt se së shpejti një i dyshuar do të identifikohet dhe do të kapet./21Media