Temperaturat e larta rrezik për shëndetin! (Video)

Mjekët rekomandojnë shmangien e daljeve në kulmin e vapës
Vapa tropikale që ka përfshirë këto ditë vendin tonë, paraqet rrezik potencial për shëndetin e sidomos tek të moshuarit dhe personat më sëmundje kronike.Në Klinikën Emergjente të QKUK-së, është rritur numri i rasteve që kërkojnë ndihëm si pasojë e përkeqësimit të shëndetit nga temperaturat e larta.(E pergaditi- Shqipe Miftari)/21Media

Back to top button