Ten Hag zbulon se kur vendosi të largohej nga Ajax

Trajneri holandez, Erik ten Hag ka zbuluar se kur ai vendosi të largohej nga Ajax për Manchester United, duke u përgatitur për një “sfidë të vështirë por të madhe” në Old Trafford.
Një marrëveshje me Ten Hag deri në vitin 2025, me opsionin për një zgjatje 12-mujore, u konfirmua nga Man Utd më 21 Prill.
52-vjeçari këmbëngul se një marrëveshje nuk ishte në gatishmëri për shumë kohë përpara se të zyrtarizohej.
Kur vendosi Erik ten Hag të bashkohej me Man Utd?
Pasi sapo ka përfunduar triumfin e tretë të titullit të Eredivisie të mbretërimit të tij në Ajax, Ten Hag ka treguar se ka atë që duhet për të dhënë sukses.
“Kjo nuk ishte shumë kohë më parë. Në fakt vetëm pas bisedimeve me Man Utd, të cilat nisën vetëm në pushimin e fundit ndërkombëtar, në fund të marsit. Ato biseda ishin aq të mira sa pata ndjenjën: dua ta përballoj atë sfidë. Më pas filloi të vinte në jetë në kokën time dhe mora vendimin që do të largohesha nga Ajax”, ka thënë ai./21Media

Back to top button