Tensione ndërmjet deputetëve të PDK-së dhe VV-së, ndërpritet seanca

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Pas tensioneve ndërmjet deputetëve dhe ministrave të VV-së dhe listës “Guxo” me ata të PDK-së, Kuvendi i Kosovës shkoi në pauzë.

Teksa kryesuesja e seancës, Saranda Bogujevci kërkoi 15 minuta, pauzë, pas lëshimit të sallës nga opozita, në hyrje të sallës së Kuvendit është krijuar një tollovi në mesin e deputetëve. Pasi fillimisht pati debat të ashpër të opozitës me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Në videon më poshtë mund të shihni komplet rrjedhën e kësaj tollovie.