Tenton të fus 15 kg marihuanë në Kosovë, arrestohet

Policia ka arrestuar një person pasi kishe tentuar të fus 15 kg marihuanë në Kosovë

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar në pikë-kalimin kufitar në Kullë, pasi gjatë kontrollit në veturën e tij, janë gjetur dhe konfiskuar 14 kilogram e 498.9 gram substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë.

Vetura është konfiskuar, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button