Tërmet i fuqishëm në Itali

1 min read

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më parë në Gjenova të Italisë.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë në Itali, tërmeti ka një magnitudë 4.4 ballë dhe është regjistruar 2 kilometra në perëndim të Bargagli, transmeton rtv21.tv.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale./21Media