Një tërmet i ri me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter u regjistrua sonte në Kroaci.

Kjo ndodhi derisa gazetari i TV Nova ishte duke raportuar drejtpërdrejtë për shtëpitë e dëmtuara dhe lagjet që nuk kanë energji elektrike.

Videon mund ta shihni këtu: