Një rrahje ka ndodhur sonte në lagjen “Emshir” në kryeqytet, ku një 21 vjeçar është therur me thikë, ndërsa lidhur me rastin janë arrestuar tre persona.

Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti, e cila ka informuar se 21 vjeçari po merr trajtim mjekësor në QKUK.

“Rreth orës 20:00 kemi pranuar informatën për një rrahje në progres në lagjen Emshir në Prishtinë. Me të marrë informatën njësitet e stacionit policor jugu kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe vetëm pak minuta pas raportimit të rastit në koordinim me njësitet e stacionit të Fushë Kosovës, kanë arrit që lidhur me këtë rast të arrestojnë tre perona të dyshuar. Bazuar në informacionet e para dyshohet që viktima një mashkull 21 vjeç, ka marrë plagë nga një mjet i mprehtë dhe i njëjti është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.”, ka bërë të ditur Ahmeti.

Ndërkohë, po vazhdon puna për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen./21Media