Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 3,4 sipas shkallës së Rihterit u ndje në Shkup dhe në disa qytete të vendit rreth orës 02:09.

Sipas informacioneve të fundit, epiqendra ishte në lagjen Ilinden të Shkupit./TV21