Një lëkundje e tokës është regjistruar pasditen e kësaj të hëne në Shqipëri.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raportoi se tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter në Korçë.

Lëkundja ishte me epiqendër 94 km në juglindje të Elbasanit dhe 19 km në jug të Korçës.

Ndërkohë, nuk u raportua për dëme./vizionplus