Sipas Tërmkollit Kurti është zgjuar në krahun e majtë

Sipas Tërmkollit Kurti është zgjuar në krahun e majtë

Pas publikimit të një vidomesazhit nga kreu i VV-së, Albin Kurti, ka reaguar Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës duke thënë së “Kurti qenka zgju në krah të majtë”.

Tërmkolli ka komentuar fjalinë e Kurtit për qëndrimin e LDK-së “Merre ose lëre” do të thotë ” lëre”duke shtuar se kjo nënkupton që do të ketë një koalicion mes VV-së dhe partive të koalicionit PAN, shkruan rtv21.tv

“Qenka zgju Kurti në krah të majtë! ” Merre ose lëre” do të thotë ” lëre”. Pajtohem, por kjo është qasja e tij ndaj LDK- së. No pasaran Albin! Të bëftë mirë VPAN- i!”, ka shkruar ajo./21Media