Thaçi e Nishani: Rruga e të dyja vendeve është integrimi në BE

Nishani nderohet me medaljen “Urdhëri i Liriosë”

Të dy presidentët, ai i Shqipërisë, Bujar Nishani dhe i Kosovës, Hashim Thaçi thanë se alterantiva e vetme e të dyja vendeve është integrimi në Bashkimin Evropian dhe këtë siç u shprehën nuk do të mund ta ndalë askush. Gjatë vizitës së presidentit Nishani në Prishtinë, ai dhe homologu i tij Thaçi komentuan edhe çështjen e bashkimit kombëtar./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button