Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas shpërthimit të fuqishëm në Liban. Thaçi  ka thënë se Kosova është pranë Libanit në këtë kohë të vështirë.

“Imazhe marramendëse dhe tragjike nga Beirut. Mendimet dhe lutjet tona u drejtohen të dëmtuarve dhe familjeve të viktimave. Kosova qëndron pranë Libanit në këtë kohë të vështirë.”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Një shpërthim i fuqishëm të një depoje që tronditi kryeqytetin Beirut, duke vrarë 78 njerëz dhe duke plagosur gati 4,000 tjerë, sipas të dhënave zyrtare./21Media