Thaçi ndanë Medaljen Presidenciale të Meritave për O’Brien dhe Grenell

Thaçi ndanë Medaljen Presidenciale të Meritave për O’Brien dhe Grenell

Presidenti Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presidentin e ShBA-ve, Donald Trump, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e tij për lirinë e Kosovës, forcimin e paqes dhe stabilitetit në rajon.
Po ashtu presidenti Thaçi u ka ndarë Medaljen Presidenciale të Meritave këshilltarit për siguri kombëtare, Robert O’Brien dhe të dërguarit special, ambasadorit Richard Grenell, për meritat veçanta në arritjen e marrëveshjes historike mes Kosovës dhe Serbisë, të nënshkruar në Washington.
Ndjekim një video të shkurtët të presidentit Thaçi, ku bën publik ndarjen e “Urdhrit të Lirisë” për presidentin amerikan Donald Tramp./21Media