Thaçi e ka filluar një vizitë zyrtare në Kroaci

Thaçi e ka filluar një vizitë zyrtare në Kroaci

Presidenti Hashim Thaçi e ka filluar një vizitë zyrtare në Kroaci, ku u prit me nderimet të larta shtetërore.

Gjatë takimit me homologen e tij kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq, presidenti Thaçi do të diskutojë për zhvillimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Kroacisë. Gjatë qëndrimit në Zagreb, Presidenti Thaçi do të takojë edhe kryeministrin dhe kryetarin e Parlamentit kroat dhe përfaqësues tjerë të jetës politike dhe publike në Kroaci./21Media