Një person është arrestuar pasi që i njëjti dyshohet se e ka therur me thikë një burrë në fshatin Brodosan të Gjakovës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovari cili për motive të panjohura e ka therur me një mjet te mprehte-thikë viktimën mashkull kosovar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Gjakove, ku sipas mjekeve gjendja e tij është e rëndë

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje./21Media