Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Mitrovicë, të cilët ishin përfshirë në një rrahje që ka ndodhur në rrugën “Mbretëresha Teutë”.

Në këtë rrahje, sipas Policisë, një i mitur ishte therrur me thikë.

Nga spitali rajonal Mitrovice është marr informata se një person i mitur që ka qenë i përfshirë në rrahje ka kërkuar ndihme mjekësore pasi që kishte marr lëndime nga një mjet i fort (thikë), personit në fjaleë është i është dhënë ndihma e nevojshme dhe për trajtim të mëtejmë është dërguar në QKUK-Prishtinë, ku pas marrjes se trajtimit është liruar në shtëpi”, thuhet në njoftim.

Policia ka arritur të identifikoj dhe të arrestoj një 15 vjeçar dhe një 19 vjeçar, por më pas me urdhër të prokurorit janë liruar me procedurë të rregullt./21Media