Tirana fiton derbin me Kukësin

Tirana ka dalur fituese nga derbi i javës së 10-të në Supeligën e Shqipërisë.
Skuadra nga kryeqyteti shqiptar fitoi lehtësisht me rezultat 4-1 për ta mbajtur kështu hapin me liderin e tabelës, Partizanin.
Për Tiranën gola i realizuan Hasani, Kallaku, Patrick dhe Limaj, kurse golin e vetëm për mysafirët e shënoi Basa në fund të pjesës së parë.
Tirana ka 18 pikë në vendin e dytë, vetëm një më pas se Partizani që e kryeson tabelën, kurse Kukësi mbetet në pozitën e shtatë me 11 pikë.

Back to top button