Tjetër medalje për Distria Krasniqin

(Lajm i përditësuar)


Distria Krasniqi ka fituar tjetër medalje me rëndësi. Ajo të premten e fitoi medaljen e bronztë në garën Grand Prix të xhudos në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Për medalje të bronztë Distria e mposhti lehtë kinezen Yeqing Zhu. Ndaj saj fitoi me dy uazari të shpejtë.

Ajo shtoi 500 pikë olimpike Paris 2024.

Sot garoi edhe Flaka Loxha, e cila shënoi dy fitore dhe u ndal në raundin e tretë, kategoria -57 kg.

Nesër garon Laura Fazliu, pasnesër Loriana Kuka.


Distria Krasniqi kalon në çerekfinale të Grand Slamit të Tbilisit

Distria Krasniqi ka prekur çerekfinalen në Grand Slamin e Tbilisit.

Kampionja Olimpike në xhiron e tretë mposhti me Wazaari, holandezen Naomi Van Krevel, në kategorinë deri në 52 kg.

Krasniqi në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë ajo mposhti me Wazaari dhe Ippon, rusen Iana Zhilkina.

Në çerekfinale ajo takohet me garuesen nga Spanja, Ariane Toro Soler.

Back to top button