Tom Cruise kryeson listën e aktorëve më të paguar të Hollywoodit në botë

Paraqitja e shkëlqyer i vazhdimit të Top Gun mund t’i sjell aktorit Tom Cruise gjithsej 100 milionë dollarë , sipas vlerësimeve të mediave amerikane. Nuk është aspak e zakonshme që një interpretues të marrë shifra deri në tre milionë dollarë për një produksion. I dyti në renditje është Will Smith i cili ka marrë 35 milionë për Emancipimin . Një shifër e ngjashme, është ajo që merr Leonardo di Caprio për Killer of the
Flower Moon (30 milionë). Rreth 20 milionë është ka marrë Dwayne Johnson për Black Adam; Will Ferrell për Spirited; Chris Hemsworth për Tyler Rake 2; Vin Diesel, për Fast X; Tom Hardy për Venom 3 ; Joaquin Phoenix për Joker dhe Denzel Washington për The Equalizer 3 , përcjell portali rtv21.tv
Në gjysmën e dytë të listës janë ata që kanë futur në xhep nga 10 deri në 15 milionë dollarë për punën e tyre të fundit si Jason Momoa për Aquaman 2 ; Eddie Murphy për Detective in Hollywood 4 ; Chris Pine për Star Trek ; Steve Carell , për Minions: The Rise of Gru ; Ryan Gosling dhe Margot Robbie për Barbie ; dhe Millie Bobby Brown për Enola Holmes 2 . E fundit (nga më të mirat) është Thimothée Chamalet e cila mori 9 milionë dollarë për Wonka .; Matt Damon , Robert Downey Junior , Emily Blunt i cili mori 4 milionë dollarë për Oppenheimer; Daniel Kaluuya gjithashtu mori 4 milionë për Nope ; Jamie Lee Curtis mori 3.5 milionë pas Halloween Ends dhe Anya-Taylor Joy që vjen e fundit në renditje për 1.8 milionë që mori në Furiosa .
Bota e televizionit menaxhon edhe shifra milionerësh, por sigurisht jo aq sa kinemaja. Sipas Varietymë e paguara në ekranin e vogël është Mahershala Ali , e cila do të fitojë 1.3 milionë dollarë për The Plot të Disney . Kjo është njësoj si do të paguhet veterani Kevin Costner për Yellowstone . Më në fund një grua hyn në listë dhe e bën këtë para filmit: Elizabeth Moss ka marrë 1.1 milion për Shining Girls . Mbi gjysmë milioni dollarë janë paguar nga Michael Keaton për Dopesick : Harrison Ford dhe Helen Mirren për vitin 1923 ; Will Ferrell dhe Paul Rudd për The Schrink Next Door ; Jason Sudeikis , nga Ted Lasso ; dhe Sylvester Stallone për Tulsa King ./21Media

Back to top button