Tre të arrestuar për trafikim më njerëz në Fushë Kosovë

1 min read

 

Janë arrestuar tre persona nën dyshimin se kanë, trafikuar, rekrutuar, transportuar, strehuar dhe mundësuar, dy viktimave, femra të moshës së mitur, që të takohen me persona të ndryshëm, me qëllim të shfrytëzimit seksual në këmbim të parave.

Ngjarja është raportuar dje, rreth orës 11:40.

Me vendim të prokurorit, dy nga të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, ndërsa njëri nga është liruar në procedurë të rregullt./21Media