Tre persona janë lënduar të premten në mbrëmje si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Leposaviq.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor.

“Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar gjersa ka qenë duke drejtuar veturën e tije nga pakujdesia ka godit mburojën dhe duke u rrokullisur ka dal jashtë rrugës. Përpos dëmeve materiale  lëndime trupore kanë pësuar vozitësi dhe dy pasagjerë.”, informoi sot policia./21Media