Një 25-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë së Vlorës, pasi dyshohet se ka djegur qëllimisht banesën e tij. Përveç dëmeve prej 1 milionë lekëve që i ka shkaktuar shtëpisë së tij, i riu me iniciale R.M ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babit të tij.

Ngarja ka ndodhur në fshatin Risili.

Ndërkohë, policia e Vlorës i kanë vënë prangat edhe një 23 vjeçari me iniciale E.Ç, pasi nga kontrolli personal, i janë gjetur 15 doza lëndë narkotike të dyshuar të llojit kokainë./vizionoplus