Trofeu i Botërorit vjen për herë të parë në Kosovë

1 min read

Kupa e Botës, trofeu origjinal që e kanë ngritur vetëm kampionët nesër do të vijë për herë të parë në Kosovë.

Federata e Futbollit të Kosovës ka informuar se në Kosovë do të zbarkojë edhe legjenda e Brazilit dhe Arsenalit, Gilberto Silva.

“Të gjithë pasionantët e futbollit që kanë ëndërruar të shohin këtë trofe, do të kenë mundësinë unike ta shohin atë në realitet më 20 maj, në hotel “Emerald” në Prishtinë.”, ka bërë të ditur FFK./21Media