Trump ofron ndihmë për Londrën

Ai tha se çfardo që ka nevojë Britania, SHBA-të do të jenë atje

Presidenti amerikan Donald Trump, pas sulmeve të mbrëmshme ku u vranë 6 persona dhe 50 të tjerë u plagosën ai ofroi ndihmë përmes një postimi në rrjetin social Twitter, shkruan rtv21.tv.

“Çfarëdo që Shtetet e Bashkuara mund të bëjnë për të ndihmuar në Londër dhe në Mbretërinë e Bashkuar, ne do të jemi atje – ne jemi me ju, Zoti ju bekoftë!”, ka shkruar Trump./21Media

Back to top button