U qëllua për vdekje një 36-vjeçar në Londër, raportohet se është nga Kosova

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Ai vdiq në vendin e ngjarjes

Një person u qëllua për vdekje në festën e Krishtlindjeve në afërsi të familjes së tij, pasi u kthyen në shtëpi, bën të ditur policia. Detektivët po e hetojnë rastin e 36-vjeçarit që u vra tragjikisht para shtëpisë së tij në Battersea, në jug-perëndim të Londrës. Ai vdiq në vendin e ngjarjes, raporton policia.

Detektivi Jamie Stevenson tha se hetimi është në fazat e hershme dhe se po punohet për ta ndriçuar rastin.

“Familjarët e tij u shkatërruan nga kjo ngjarje e tmerrshme dhe u ndihmuan nga oficerët policorë. E dimë se viktima po kthehej në shtëpi me gruan dhe fëmijët e saj, kur ai u qëllua në oborrin e shtëpisë së tij”, bëhet e ditur.

Mediat kosovare po raportojnë se personi që u qëllua për vdekje është me prejardhje nga Kosova, konkretisht nga Ferizaj./21Media